Uncategorized

Látogatás az Alba Innovár Digitális Élményközpontban

A székesfehérvári Alba Innovár Digitális Élményközpontba látogatott el a hatodik és hetedik évfolyamosok egy csoportja január 18-án. Minden hónap egy szombatján nyílt napot rendeznek az érdeklődők számára, ahol bárki részt vehet előzetes regisztrációt követően.

Az iskolai csoport nagy várakozással indult neki a kalandnak. A bemutató térben fogadtak minket, ahol VR szemüvegek és egy okospadló várt minket a babzsákok mellett. Az első foglalkozáson a 3D nyomtatásról tudtunk meg érdekességeket, majd tervezhettünk egy kulcstartót, amit ki is nyomtattak nekünk. A robotbemutatón megismerkedünk 3 robottal, egyikükkel beszélgethettünk is. A második óra legóból készült autók programozásával telt. Eközben a diákok egy része a bemutató térben kipróbálhatta az ott található eszközöket.

Mindannyian élményekkel telve értünk haza.

Köszönjük Báldy Katalinnak a lehetőséget!

Milvius Erna