Aktuális,  Uncategorized

Hírek a felújítással kapcsolatban

Tegnap délután a Dunaújvárosi Tankerületi Központban voltam egyeztetni a Tankerület igazgatónőjével, Szilágyiné Németh Saroltával. Látogatásom célja a tisztánlátás volt a tankerület által elnyert EFOP pályázattal kapcsolatban. Az elnyert pályázatból megújul a József Attila Általános Iskolánk, egyebek mellett a lapos épületünk újraépül. A projektnek már tavaly el kellett volna kezdődnie, de sajnos még semmi nem történt és az épületek egyre vállalhatatlanabb állapotban vannak.
Az igazgatónőtől megnyugtató választ kaptam,miszerint a felújítás még azért várat magára,mert az előkészületeknél kiderült, hogy a régi épület alatti pince nagy problémát rejt magában, amit a felújítás előtt rendbe kell tenni. Viszont a nyert összeg kevésnek bizonyult, így a Tankerület a minisztérium felé fordult segítségért. Ígéret van a 90 millió költségkiegészítésre, a dokumentumok megérkezésével az iskola felújítása azonnal megkezdődik. A közbeszerzést már lefolytatták a munkát elnyert vállalkozó a tervek szerint augusztusban nekiáll a projektnek.
A szeptemberi iskolakezdés tantermek átszervezésével indul….
Türelmünkért egy szép, modern általános iskolát kapunk a kivitelezés végére.

Zsuffa Bözsi polgármester

Forrás