Archív

Beiratkozás

Tisztelt Szülők!

Az idei évben komoly kihívást jelentett a beiratkozás.
Adatbázisunk alapján 66 tanulót vártunk intézményünkbe, így 3 osztály indítására készültünk. A végleges létszám 53. Ennek tükrében a tankerület 2 osztály indítását engedélyezte 26 illetve 27 tanulóval. Ez megfelel a törvényi szabályozásnak.
Ekkor tudtuk besorolni a gyermekeket, illetve kijelölni a leendő osztályfőnököket.
16 leendő első osztályos számára kérték az iskolaotthonos ellátást, így a szülői igényeknek megfelelően 1 iskolaotthonos és 1 hagyományos osztályt indítunk a jogszabály előírásai alapján.

Tapasztalatom szerint néhányan félreértik az iskolaotthonos osztály fogalmát:

  • a tanórai és egyéb foglalkozásokat a délelőtti és délutáni időszakra egyenletesen szétosztva szervezzük meg 8-tól 16 óráig. A gyerekeket egy tanítópár tanítja, közösen alakítva ki a szabadidős programokat is. A tantárgyakat megosztják egymás között, mindketten felváltva tanítanak.
  • a hagyományos osztályban a délelőtti idősávban folyik a tantárgyi oktatás, délután a tanuló haza mehet (vagy szakkörre stb.), illetve igénybe veheti a napközis ellátást.

A mérlegelésnek mindig beiratkozás előtt kell megtörténnie.
A pedagógusok kiválasztása szakmai szempontok figyelembe vételével történik az osztályok ismeretében.

Minden tanítónk rátermett, biztosított minden induló osztályban a szakmaiság.
Sajnos idén sokan jogalap nélkül, szimpátiára alapozva fellebbeztek. Nem adhattam helyt kérelmüknek, hiszen a létszámok és a korábban jelzett igényeknek megfelelően már kialakultak az osztályok, a létszámokat pedig szem előtt kell tartanunk.
A megalapozott fellebbezéseket május 5-ig várjuk iskolánk email-címére (jaaiskola@gmail.com)

Induló osztályaink:

  • 1.a („normál”) osztályfőnök Balogh Lajosné
  • 1.b (iskolaotthonos) osztályfőnökök Kádár Csilla és Liber Dorottya

Gódi Katalin
intézményvezető