Archív,  Kultúra

A Tavaszköszöntő Tankerületi Online Népdaléneklési Verseny eredménye

Kedves Versenyzők!

A Tavaszköszöntő Népdalverseny idén 18. alkalommal került meghirdetésre, a járványhelyzet miatt eddig szokatlan formában. Nagy örömmel tapasztaltuk, hogy az új, online forma nem vette el a kedveteket, és szép számban, összesen 32 jelentkező küzdötte le a kihívást, és küldte el számunkra a produkcióját. Pusztaszabolcs diákjain túl a mezőnyben képviseltette magát Dunaújváros, Sárbogárd, Rácalmás és egy fővel Jászberény települése is.

Örömmel láttuk, hogy milyen komolyan készültetek a szereplésre. Szépen felöltözve, a verseny profiljához méltóan sokan népviseletben énekelnek a videókon, és hallatszik az is, hogy egyes produkciók mögött mennyi gyakorlás volt.

Köszönjük a felkészítő tanárok munkáját is, akik segítették a diákokat a versenyen való részvételben a szokatlan körülmények között is.

A díjakat idén a megszokottól eltérően adtuk ki. Miután a második korcsoportban jóval több jelentkező nevezett, így ott külön díjaztuk a harmadikos és a negyedikes versenyzőket. A legnagyobbaknál pedig a versenyzők száma miatt csak egy díjat ítéltünk oda. A különleges verseny emlékére minden résztvevőnek oklevéllel köszönjük meg a felkészülést.

Ebben az évben az agárdi Manómanufaktúra termékeit kapják a díjazottak, a tündérmanók és barátaik átadására a pusztaszabolcsi József Attila Általános Iskolában kerül sor.

A 2021. évi Tavaszköszöntő Népdalverseny díjazottjai:

I. korcsoport (1-2. osztály)
• 1. helyezett: Pető Rózsa, Jászberény
• 2. helyezett: Vas Emma, Pusztaszabolcs
• 3. helyezett: Jónás Liliána Leila, Pusztaszabolcs

II. korcsoport (3. osztály)
• 1. helyezett: Tausz Kinga Viola, Dunaújváros
• 2. helyezett: Nyíri Frida, Pusztaszabolcs
• 3. helyezett: Koltai Kimberli, Pusztaszabolcs
4. osztály
• 1. helyezett: Sebestyén Rebeka Anna, Pusztaszabolcs
• 2. helyezett: Udvari Nóra Napsugár, Rácalmás
• különdíjasok: Barics Vanessza, Moharos Míra és Osvald Hanga, Pusztaszabolcs

III. korcsoport (5-6. osztály)
1. helyezettek: Szabó Bori és Piróth Petra, Pusztaszabolcs
2. helyezett: Tausz Emese Jázmin, Dunaújváros
3. helyezett: Patai Hunor, Pusztaszabolcs
különdíj: Kovács Laura Anna, Pusztaszabolcs

IV. korcsoport (7-8. oszály)
1. helyezett: Abrodos Nemet Abril Elizabeth, Pusztaszabolcs

Gratulálunk minden résztvevőnek, és reméljük, jövőre ismét a szokott módon tudunk veletek találkozni!
A zsűri tagjai: Fazekasné Domak Anikó népzenetanár, etnográfus; Szuszán Jánosné, a Besnyői Népdalkör vezetője; és Csányiné Pergel Andrea, a Kulturális Értékmentő Egyesület elnöke

Az ünnepélyes eredményhirdetésre 2021. május 21-én 15:00-kor kerül sor a Pusztaszabolcsi József Attila Általános Iskolában. Akiknek nincs lehetőségük a díjak személyes átvételére, azoknak iskolánk postai úton eljuttatja.

Pusztaszabolcs, 2021. április 30.

pályázati azonosító: NEA-KK-20-O-V-0607