Aktuális

Pusztaszabolcs a történelemben, a történelem Pusztaszabolcson

Fenti címmel mutatta be alapítványunk Ádám László tanulmányát, a helytörténeti sorozat 58. köteteként. Bartókné Piller Magdolna elnök a vendégek köszöntését követően ismertette az alapítvány tájházának látványtervét, amelyet Keisz Gellért kuratóriumi tag készített. A könyvet Czöndör Mihályné sorozatszerkesztő méltatta, kiemelve a tanulmány magas szintű szakmaiságát, nyelvezetét, amely lehetővé teszi diákok számára a könnyű megértést. Ajánlotta az olvasóknak, hogy hosszú téli estéken, amikor olvassák a tanulmányt, vegyék elő az egy-egy témához tartozó helytörténeti köteteket, amelyekben kapcsolódhatnak az itt élők személyes emlékeihez. Ádám László a jászokhoz és Pusztaszabolcshoz kötődő kapcsolatáról és az alkotás folyamatáról beszélt. Boros Ildikó tanárnő és tanítványai gyönyörű énekműsorukkal kedveskedtek a szerzőnek és a közönségnek. Köszönjük vendégeinknek, hogy megtisztelték jelenlétükkel rendezvényünket és adományukkal hozzájárultak a Szabolcsi Kincses Kalendárium 2024 megjelenéséhez.