Aktuális

Felelős állattartás

Pénteken a Pusztaszabolcsi Kutyabarát Klub tartott előadást iskolánk tornatermében. A téma a felelős állattartás volt. Ez sok tanulót érintő téma, mert szinte minden gyermeknek van otthon házi kedvence, ami elsősorban a kutyát jelenti.

Jelen volt az előadáson Csombók Pál, a klub elnöke, ezen kívül a kiképzői, Szedő Péter és Gavló Éva, ill. az egyesület lelkes tagjai, akik kedvenceiket is segítségül hívták az előadáshoz.

Az elméleti beszélgetés után gyakorlati bemutató következett. A programon a 7-8. évfolyamos tanulóink vettek részt, de a felelős állattartás olyan téma, ami a kisebb gyermekeket is érinti. Nem lehet elég korán kezdeni, ezért a program folytatódik alsóbb évfolyamokon is.

Köszönjük a Pusztaszabolcsi Kutyabarát Klubnak az együttműködést! Fontosnak tartjuk a partnerséget a helyi intézményekkel és szervezetekkel, köztük a civil szervezetekkel is!