Aktuális

Egy csodás nap!

2024. május 11-én a Józsefes Gyermekekért Alapítvány által az alsós tagozatos jó tanuló gyerekeknek szervezett jutalom kiránduláson vettem részt. A 35 tanuló mellett velünk tartottak még többen a tantestületből és a szülők közül is. Az Alapítvány kuratórium elnöke Kovácsné Török Adél és Kovács Lajos tanár úr kiváló programot állított össze, a kirándulás helyszíne Tata volt. A megérkezés után először a Tatai Öreg Tó körül sétáltunk, majd a Tatai Várat vettük szemügyre. A kimerítő séta után tovább buszoztunk a Tatai Fényes Tanösvényhez, mely negyvenhárom állomással rendelkező, 1,5 km hosszú ökoturisztikai útvonal mely interaktív módon mutatja be a fürdő területének természeti kincseit. Megcsodálhattuk a karsztforrások lenyűgöző élővilágát is. Az egy órás séta után szép élményekkel indulhattunk haza. A kirándulás utazási költségét és a tanulók Tanösvény belépőjét egy sikeres NEA pályázatból finanszírozta az Alapítvány. Itt is szeretném megköszönni az Alapítvány kuratóriumi tagjainak munkáját s a szervezőknek is köszönöm. Jövőre folytatjuk!

Zserdin Balázs